Η Πρόεδρος και τα Μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου
του Ιδρύματος Βασίλη και Ελίζας Γουλανδρή
και ο εκδοτικός οίκος Μικρή Άρκτος
έχουν την ευχαρίστηση να σας προσκαλέσουν
στην παρουσίαση του βιβλίου
ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΣΟΥΡΕΑΛΙΣΜΟ
που εκδόθηκε με αφορμή την ομότιτλη έκθεση του Ιδρύματος
στο Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης στην Άνδρο
Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι:
Κυριάκος Κουτσομάλλης, Νάνος Βαλαωρίτης, Ιουλίτα Ηλιοπούλου,
Αλέκος Φασιανός και Παρασκευάς Καρασούλος.
Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου, 12.00 μ.μ.
βιβλιοπωλείο IANOS, Σταδίου 24, Αθήνα
Από 15 Νοεμβρίου έως και 13 Δεκεμβρίου “Το φτερό του δράκου” έγινε παράσταση και παρουσιάζεται κάθε Κυριακή στον ΙΑΝΟ! Το αγαπημένο βιβλίο-CD των Δημήτρη Μαρκατόπουλου και Χρίστου Παπαδόπουλου, που κυκλοφόρησε από την Μικρή Άρκτο με τη συμμετοχή σπουδαίων ερμηνευτών όπως οι: Αλκ.Πρωτοψάλτη, Μ.Φραγκούλης ,Αφρ.Μάνου, Σ.Θεοδωρίδου, Γ.Περρής, έγινε θεατρική παράσταση μόνο για τους φίλους του Παιδικού …
Η Θερινή Γιορτή της ΕCM είναι πλέον ένας μικρός θεσμός που διανύει τον 4ο χρόνο διοργάνωσής του. Συμμετέχοντας στη γιορτή που διοργανώνουμε στα γραφεία της Μικρής Άρκτου μπορείτε: • Να βρείτε τον ολοκληρωμένο κατάλογο CDs της ECM σε τιμές γνωριμίας (από 5 €), σπάνιους δίσκους βινυλίου και DVD. • Να ακούσετε κάθε δίσκο της επιλογής …
Προσεγγίζοντας το σουρεαλισμό
Η Πρόεδρος και τα Μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου
του Ιδρύματος Βασίλη και Ελίζας Γουλανδρή
και ο εκδοτικός οίκος Μικρή Άρκτος
έχουν την ευχαρίστηση να σας προσκαλέσουν
στην παρουσίαση του βιβλίου
ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΣΟΥΡΕΑΛΙΣΜΟ
που εκδόθηκε με αφορμή την ομότιτλη έκθεση του Ιδρύματος
στο Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης στην Άνδρο
Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι:
Κυριάκος Κουτσομάλλης, Νάνος Βαλαωρίτης, Ιουλίτα Ηλιοπούλου,
Αλέκος Φασιανός και Παρασκευάς Καρασούλος.
Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου, 12.00 μ.μ.
βιβλιοπωλείο IANOS, Σταδίου 24, Αθήνα
Related Posts
Στον καιρό της Χίμαιρας
Ομαδική εικαστική έκθεση
Εγκαίνια: 22 Ιανουαρίου 2019, 19.30
Διάρκεια έκθεσης: 22 Ιανουαρίου έως 16 Μαρτίου 2019
Κάθε Κυριακή στις 11:00 στον Ιανό έως τις 13 Δεκεμβρίου
Από 15 Νοεμβρίου έως και 13 Δεκεμβρίου “Το φτερό του δράκου” έγινε παράσταση και παρουσιάζεται κάθε Κυριακή στον ΙΑΝΟ! Το αγαπημένο βιβλίο-CD των Δημήτρη Μαρκατόπουλου και Χρίστου Παπαδόπουλου, που κυκλοφόρησε από την Μικρή Άρκτο με τη συμμετοχή σπουδαίων ερμηνευτών όπως οι: Αλκ.Πρωτοψάλτη, Μ.Φραγκούλης ,Αφρ.Μάνου, Σ.Θεοδωρίδου, Γ.Περρής, έγινε θεατρική παράσταση μόνο για τους φίλους του Παιδικού …
21-26 Ιουνίου 2014 στα γραφεία της Μικρής Άρκτου
Η Θερινή Γιορτή της ΕCM είναι πλέον ένας μικρός θεσμός που διανύει τον 4ο χρόνο διοργάνωσής του. Συμμετέχοντας στη γιορτή που διοργανώνουμε στα γραφεία της Μικρής Άρκτου μπορείτε: • Να βρείτε τον ολοκληρωμένο κατάλογο CDs της ECM σε τιμές γνωριμίας (από 5 €), σπάνιους δίσκους βινυλίου και DVD. • Να ακούσετε κάθε δίσκο της επιλογής …
Τρίτη 23 Σεπτεμβρίου στις 8:30 μ.μ στον Ιανό