Στις 14 & 15 Φεβρουαρίου 2016 η διεθνούς φήμης Ελληνίδα συνθέτρια Ελένη Καραΐνδρου επιστρέφει στηΘεσσαλονίκη, την αγαπημένη της πόλη, για δύο συναυλίες στο Μέγαρο Μουσικής, με ένα ανανεωμένο πρόγραμμα που περιλαμβάνει μουσική και τραγούδια απ’ όλο το φάσμα της δουλειάς της στον κινηματογράφο και το θέατρο. Η Ελένη συνεργάζεται για πρώτη φορά με τη Συμφωνική Ορχήστρα του Δήμου Θεσσαλονίκης, σε διεύθυνσηΛουκά Καρυτινού. Τα τραγούδια θα ερμηνεύσει με τη μοναδική …
Ανακοίνωση Αποτελεσμάτων Ερμηνευτών 4ης Ακρόασης Στις 4, 5 και 6 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στον Φιλοπρόοδο Όμιλο Υμηττού (Φ.Ο.Υ.), το δεύτερο μέρος της 4ης Ακρόασης της Μικρής Άρκτου, αυτό που αφορούσε στην Ακρόαση Νέων Ερμηνευτών. Με την διοργάνωση αυτή ολοκληρώθηκε στην πραγματικότητα ο κύκλος της φετινής διοργάνωσης. Οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στους νέους και στις νέες που …
Κυκλοφόρησε η 2η έκδοση της ποιητικής συλλογής του Γιάννη Στίγκα “Ο δρόμος μέχρι το περίπτερο”
“Ο δρόμος μέχρι το περίπτερο”
Related Posts
Κυριακή 14 & Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου 2016 στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης
Στις 14 & 15 Φεβρουαρίου 2016 η διεθνούς φήμης Ελληνίδα συνθέτρια Ελένη Καραΐνδρου επιστρέφει στηΘεσσαλονίκη, την αγαπημένη της πόλη, για δύο συναυλίες στο Μέγαρο Μουσικής, με ένα ανανεωμένο πρόγραμμα που περιλαμβάνει μουσική και τραγούδια απ’ όλο το φάσμα της δουλειάς της στον κινηματογράφο και το θέατρο. Η Ελένη συνεργάζεται για πρώτη φορά με τη Συμφωνική Ορχήστρα του Δήμου Θεσσαλονίκης, σε διεύθυνσηΛουκά Καρυτινού. Τα τραγούδια θα ερμηνεύσει με τη μοναδική …
Σάββατο 18 Φεβρουαρίου στις 12:00 μ.μ. στα Public Καλαμάτας
Παρουσίαση του παιδικού βιβλίου της Σοφίας Πελοποννησίου-Βασιλάκου «Το ταξίδι του αστεριού και η ιστορία της Ίριδας»
Τετάρτη 26 Ιουλίου 2017 στις 21.30 στην Αποβάθρα του Τρένου στο Ρουφ
O συνθέτης Χρίστος Θεοδώρου, η Βικτωρία Ταγκούλη και η Πολυξένη Καράκογλου μας ταξιδεύουν μελωδικά στην Αποβάθρα του Τρένου στο Ρουφ
Αποτελέσματα 4ης Ακρόασης Νέων Ερμηνευτών
Ανακοίνωση Αποτελεσμάτων Ερμηνευτών 4ης Ακρόασης Στις 4, 5 και 6 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στον Φιλοπρόοδο Όμιλο Υμηττού (Φ.Ο.Υ.), το δεύτερο μέρος της 4ης Ακρόασης της Μικρής Άρκτου, αυτό που αφορούσε στην Ακρόαση Νέων Ερμηνευτών. Με την διοργάνωση αυτή ολοκληρώθηκε στην πραγματικότητα ο κύκλος της φετινής διοργάνωσης. Οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στους νέους και στις νέες που …