Οι εκδόσεις Μικρή Άρκτος και ο ΙΑΝΟS παρουσιάζουν σε μια “συνέντευξη” με ζωντανή μουσική την καινούρια δουλειά του Γιώργου Ανδρέου με τίτλο «Ζωή μου μην αργείς», με ερμηνεύτρια τη Ρίτα Αντωνοπούλου. Συμμετέχουν ο Χρήστος Θηβαίος, ο Πάνος Κατσιμίχας, ο Μίλτος Πασχαλίδης και η Ελένη Τσαλιγοπούλου.
Με μια σημαντική εικαστική πρόταση, ξεκινά και πάλι τη λειτουργία της η IANOS ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΗΣ, στον πρώτο όροφο του βιβλιοπωλείου, στην οδό Σταδίου 24. Πρόκειται για την ομαδική έκθεση “To Be…”, αφιερωμένη στον Ουίλλιαμ Σαίξπηρ, που εντάσεται στον κύκλο εκδηλώσεων που έχει ετοιμάσει ο IANOS για τον συγγραφέα, κατά τη διάρκεια του Οκτωβρίου, τόσο στο …
Το ομαδικό εικαστικό αφιέρωμα με αφορμή τα εκατό χρόνια από τη γέννηση του Βασίλη Τσιτσάνη εμπνέεται από τη ζωή και το έργο του: από τον γενέθλιο τόπο του, τα Τρίκαλα, ως την Αθήνα, τον Πειραιά και τη Θεσσαλονίκη και τα θρυλικά κέντρα όπου εμφανίστηκε, από τη χαρακτηριστική του φυσιογνωμία ως τα τραγούδια του που γράφτηκαν …
Μια χρονιά γεμάτη αναγνώριση και τιμητικές προσκλήσεις είναι το 2012 για την Ελένη Καραΐνδρου. Μετά την επιτυχία της στο Théâtre de la Ville του Παρισιού τον Ιούνιο με τη συμμετοχή της στη δραματοποιημένη παρουσίαση του σεναρίου «Η σκόνη του χρόνου», βρέθηκε ξανά στο Παρίσι πριν λίγες μέρες ως μέλος Κριτικής Επιτροπής για το Βραβείο Καλύτερης …
Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου 2014 21:00 στον Ιανό
Οι εκδόσεις Μικρή Άρκτος και ο ΙΑΝΟS παρουσιάζουν σε μια “συνέντευξη” με ζωντανή μουσική την καινούρια δουλειά του Γιώργου Ανδρέου με τίτλο «Ζωή μου μην αργείς», με ερμηνεύτρια τη Ρίτα Αντωνοπούλου. Συμμετέχουν ο Χρήστος Θηβαίος, ο Πάνος Κατσιμίχας, ο Μίλτος Πασχαλίδης και η Ελένη Τσαλιγοπούλου.
Είσοδος ελεύθερη
Η βραδιά θα μεταδίδεται ζωντανά από τo ianos.gr
Οι πόρτες ανοίγουν στις 20:30
Related Posts
To Be…
Με μια σημαντική εικαστική πρόταση, ξεκινά και πάλι τη λειτουργία της η IANOS ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΗΣ, στον πρώτο όροφο του βιβλιοπωλείου, στην οδό Σταδίου 24. Πρόκειται για την ομαδική έκθεση “To Be…”, αφιερωμένη στον Ουίλλιαμ Σαίξπηρ, που εντάσεται στον κύκλο εκδηλώσεων που έχει ετοιμάσει ο IANOS για τον συγγραφέα, κατά τη διάρκεια του Οκτωβρίου, τόσο στο …
Δευτέρα 6 & 13 Νοεμβρίου 2017, 21.00 μ.μ.στο PassPort Κεραμεικός
Η Μικρή Άρκτος παρουσιάζει τους Σπύρο Παρασκευάκο, Γιάννη Βασιλόπουλο και Δήμητρα Σελεμίδου.
Σάββατο 4 Απριλίου 2015 στις 12:00 στον Ιανό
Το ομαδικό εικαστικό αφιέρωμα με αφορμή τα εκατό χρόνια από τη γέννηση του Βασίλη Τσιτσάνη εμπνέεται από τη ζωή και το έργο του: από τον γενέθλιο τόπο του, τα Τρίκαλα, ως την Αθήνα, τον Πειραιά και τη Θεσσαλονίκη και τα θρυλικά κέντρα όπου εμφανίστηκε, από τη χαρακτηριστική του φυσιογνωμία ως τα τραγούδια του που γράφτηκαν …
Η διεθνής Ελένη Καραΐνδρου
Μια χρονιά γεμάτη αναγνώριση και τιμητικές προσκλήσεις είναι το 2012 για την Ελένη Καραΐνδρου. Μετά την επιτυχία της στο Théâtre de la Ville του Παρισιού τον Ιούνιο με τη συμμετοχή της στη δραματοποιημένη παρουσίαση του σεναρίου «Η σκόνη του χρόνου», βρέθηκε ξανά στο Παρίσι πριν λίγες μέρες ως μέλος Κριτικής Επιτροπής για το Βραβείο Καλύτερης …