Η ανανεωμένη IANOS ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΗΣ ξεκινά τη νέα χρονιά με την καθιερωμένη εδώ και δύο χρόνια Τέχνη στο Πατάρι, μια ομαδική εικαστική έκθεση που προτείνει μικρούς θησαυρούς τέχνης στο πατάρι του Ιανού.
Ζωγραφική, φωτογραφία, κολλάζ, χαρακτική, μονοτυπίες, αλλά και πρωτότυπες κατασκευές τέχνης, όλα σε ιδιαίτερα προσιτές τιμές, από πολύ νέους αλλά και από πολύ γνωστούς καλλιτέχνες, εγκαθίστανται στο πατάρι του Ιανού και περιμένουν να τα ανακαλύψουμε.
Από τον Σεπτέμβριο του 2012, η ΙANOSΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΗΣ λειτουργεί υπό την καλλιτεχνική διεύθυνση της Μικρής Άρκτου και την επιμέλεια της Ίριδας Κρητικού προτείνοντας εικαστικές εκθέσεις και αφιερώματα που εμπνέονται από την καρδιά της Αθήνας αλλά και το μαγικό σύμπαν του βιβλίου και της δημιουργίας.
Τα εγκαίνια της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν την Δευτέρα 2 Φεβρουαρίου 2015, 20:30
IANOS ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΗΣ Καλλιτεχνική διεύθυνση: Μικρή Άρκτος Επιμέλεια: Ίρις Κρητικού Εγκαίνια: Τρίτη 21 Μαΐου 2013, 19.00 Διάρκεια: 21 Μαΐου – 15 Ιουνίου 2013 Ένας μαγικός εικαστικός περίπατος στην Αθήνα και στα καλά κρυμμένα μυστικά της. Ο ήρωας περιπλανιέται ημέρα και νύχτα, συλλέγει και γεύεται μούρα και νεράτζια, τζίτζιφα, σύκα και σπυριά ροδιού, πάντοτε στη σκιά …
Δευτέρα 2 Φεβρουαρίου 2015, 20:30 στον Ιανό
Μικροί θησαυροί τέχνης στο πατάρι του ΙΑΝΟΥ
I A N O S ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΗΣ
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: ΜΙΚΡΗ ΑΡΚΤΟΣ | ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΙΡΙΣ ΚΡΗΤΙΚΟΥ
Εγκαίνια: Δευτέρα 2 Φεβρουαρίου 2015, 20:30
Η ανανεωμένη IANOS ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΗΣ ξεκινά τη νέα χρονιά με την καθιερωμένη εδώ και δύο χρόνια Τέχνη στο Πατάρι, μια ομαδική εικαστική έκθεση που προτείνει μικρούς θησαυρούς τέχνης στο πατάρι του Ιανού.
Ζωγραφική, φωτογραφία, κολλάζ, χαρακτική, μονοτυπίες, αλλά και πρωτότυπες κατασκευές τέχνης, όλα σε ιδιαίτερα προσιτές τιμές, από πολύ νέους αλλά και από πολύ γνωστούς καλλιτέχνες, εγκαθίστανται στο πατάρι του Ιανού και περιμένουν να τα ανακαλύψουμε.
Από τον Σεπτέμβριο του 2012, η ΙANOS ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΗΣ λειτουργεί υπό την καλλιτεχνική διεύθυνση της Μικρής Άρκτου και την επιμέλεια της Ίριδας Κρητικού προτείνοντας εικαστικές εκθέσεις και αφιερώματα που εμπνέονται από την καρδιά της Αθήνας αλλά και το μαγικό σύμπαν του βιβλίου και της δημιουργίας.
Τα εγκαίνια της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν την Δευτέρα 2 Φεβρουαρίου 2015, 20:30
Στην έκθεση συμμετέχουν:
Χριστίνα Ακτίδη, Έφη Βάγκνερ, Μάριος Βουτσινάς, Μαίρη Γαλάνη-Κρητικού, Ελπίδα Διακοπούλου, Τζίνα Δημακοπούλου, Αλεξία Ευσταθοπούλου, Αννίτα Καλημέρη, Μηνάς Καμπιτάκης, Ανδρέας Μαράτος, Αλίνα Μάτσα, Χαρίτων Μπεκιάρης, Γεωργία Μπλιάτσου, Γεύσω Παπαδάκη, Αντώνης Πατεράκης, Κατερίνα Πέτρουλα, Δημήτρης Πολυχρονιάδης, Μαρίνα Στελλάτου, Ζέφη Συρίβλη, Βάσω Τρίγκα, Ελευθερία Τσέικο, Αθηνά Χατζή, Νικόλας Χριστοφοράκης, Vacancesengrèce
Επιμέλεια έκθεσης: Ίρις Κρητικού
Εγκαίνια: Δευτέρα 2 Φεβρουαρίου 2015, 20:30
Διάρκεια: 2 – 28 Φεβρουαρίου 2015
IANOS Αίθουσα Τέχνης, Σταδίου 24, 210-3217917, www.ianos.gr
Ώρες λειτουργίας: Δευ – Παρ: 10:00-21:00, Σαβ: 10:00-18:00
Επικοινωνία: IANOS, Άννα Θεοδόση, 210-3217 810
Μικρή Άρκτος, Ειρήνη Λαγουρού, 6977 247 725
Related Posts
“Εικαστική διαδρομή στην πόλη”Ομαδική έκθεση ζωγραφικής
Διάρκεια: 7/7/2018 – 29/8/2018
Ένα σύντομο VIDEO από τον “Αόρατο Θίασο” στην οικία Μεχμέτ Αλή, στην Καβάλα
ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ JACQUES LACARRIERE
Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Μικρή Άρκτος Επιμέλεια: Ίρις Κρητικού Εγκαίνια: Τετάρτη 17 Ιουλίου 2013, 20:00 Συμμετέχουν οι εξής καλλιτέχνες: Χριστίνα Ακτίδη, Στέλιος Αλεξάκης, Ανδρέας Γεωργιάδης, Άννα Γρηγόρα, Σοφία Δατσέρη, Τάνια Δημητρακοπούλου, Ειρήνη Ηλιοπούλου, Μηνάς Καμπιτάκης, Κωνσταντίνος Καπετανόπουλος, Νίκος Κόνιαρης, Ανδρέας Κοντέλλης, Ένη Κούκουλα, Βασίλης Λιαούρης, Τίμος Μπατινάκης, Παναγιώτης Μπελντέκος, Άννα Μπίλη, Γιώργος Μπουκής, Κώστας Παππάς, Αντώνης Πατεράκης, Γιώργος …
ΤΑ ΟΠΩΡΟΦΟΡΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
IANOS ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΗΣ Καλλιτεχνική διεύθυνση: Μικρή Άρκτος Επιμέλεια: Ίρις Κρητικού Εγκαίνια: Τρίτη 21 Μαΐου 2013, 19.00 Διάρκεια: 21 Μαΐου – 15 Ιουνίου 2013 Ένας μαγικός εικαστικός περίπατος στην Αθήνα και στα καλά κρυμμένα μυστικά της. Ο ήρωας περιπλανιέται ημέρα και νύχτα, συλλέγει και γεύεται μούρα και νεράτζια, τζίτζιφα, σύκα και σπυριά ροδιού, πάντοτε στη σκιά …