Τα Public και η Μικρή Άρκτος παραμονή της Παγκόσμιας Μέρας Ποίησης σας προσκαλούν στη παρουσίαση του βιβλίου-cd των Μιχάλη & Παντελή Καλογεράκη και τη συμμετοχή της Μαρίας Φαραντούρη που εκδόθηκε από τη Μικρή Άρκτο με τίτλο «Προσωπικό».
Τα μελοποιημένα ποιήματα των Μπέρτολτ Μπρεχτ, Πάμπλο Νερούδα, Φερνάντο Πεσσόα, Μιχάλη Γκανά, Γιάννη Ευθυμιάδη και πολλών άλλων γνωστών ελλήνων και ξένων ποιητών γίνονται αφορμή για να συνομιλήσουν η Μαρία Φαραντούρη και τα αδέρφιαΚαλογεράκη με την ραδιοφωνική παραγωγό ΈλεναΔιάκου και τον στιχουργό και εκδότη της Μικρής Άρκτου ΠαρασκευάΚαρασούλο.
Δευτέρα 20 Μαρτίου στις 19:00 στο Public Συντάγματος Καραγεώργη Σερβίας 1, Σύνταγμα.
Δευτέρα 20 Μαρτίου στις 19:00 στο Public Συντάγματος
Τα Public και η Μικρή Άρκτος παραμονή της Παγκόσμιας Μέρας Ποίησης σας προσκαλούν στη παρουσίαση του βιβλίου-cd των Μιχάλη & Παντελή Καλογεράκη και τη συμμετοχή της Μαρίας Φαραντούρη που εκδόθηκε από τη Μικρή Άρκτο με τίτλο «Προσωπικό».
Τα μελοποιημένα ποιήματα των Μπέρτολτ Μπρεχτ, Πάμπλο Νερούδα, Φερνάντο Πεσσόα, Μιχάλη Γκανά, Γιάννη Ευθυμιάδη και πολλών άλλων γνωστών ελλήνων και ξένων ποιητών γίνονται αφορμή για να συνομιλήσουν η Μαρία Φαραντούρη και τα αδέρφια Καλογεράκη με την ραδιοφωνική παραγωγό Έλενα Διάκου και τον στιχουργό και εκδότη της Μικρής Άρκτου Παρασκευά Καρασούλο.
Δευτέρα 20 Μαρτίου στις 19:00 στο Public Συντάγματος Καραγεώργη Σερβίας 1, Σύνταγμα.
Είσοδος Ελεύθερη
Related Posts
Παρασκευή 5 Μαΐου στις 19:00, στον Ιανό Θεσσαλονίκη
Παρουσίαση της νέας ποιητικής συλλογής του Σταμάτη Πολενάκη με τίτλο «Τα τριαντάφυλλα της Μερσέδες»
Σάββατο 31 Μαρτίου στις 12:00 στο Public Σύνταγματος
Η Μικρή Άρτος και το Public παρουσιάζουν το νέο παιδικό βιβλίο-cd “Πες μου τ΄όνομά σου” του Φοίβου Δεληβοριά που μόλις κυκλοφόρησε.
Τρίτη 12 Δεκεμβρίου στις 21:30 στον Ιανό
Πρώτη επίσημη παρουσίαση του cd με τίτλο Κάτι Παράξενο των Απόστολου Κίτσου και Μιχάλη Καλογεράκη.
Δευτέρα 12 Ιουνίου στις 21:30 στον Ιανό
Πρώτη επίσημη παρουσίαση του cd με τίτλο «Τρίτη Έξοδος» σε στίχους Γιάννη Βασιλόπουλου, μουσική Σπύρου Παρασκευάκου και ερμηνεία Δήμητρας Σελεμίδου.