H ΠινακοθήκηΒογιατζόγλου και η Μικρή Άρκτος έχουν τη χαρά να σας προσκαλέσουν στην παρουσίαση του βιβλίου πεζογραφίας του Φώτη Βλαστού «Η ανατομία του κύματος»
Ο συγγραφέας με τη βοήθεια της εικόνας και της μουσικής,μας ταξιδεύει μέσα από τις ιστορίες του από την αρχαία Ασσυρία και την Αλεξάνδρεια μέχρι το Λονδίνο του σήμερα και έναν μακρινό πλανήτη στο μέλλον και ακολουθούμε μαζί του την εξέλιξη της ιατρικής γνώσης.
Πέμπτη 6 Απριλίου στις 20:00 στην Πινακοθήκη Βογιατζόγλου, Ελευθερίου Βενιζέλου 63 – 71, Νέα Ιωνία
Είσοδος Ελεύθερη
Τηλ επικοινωνίας για την εκδήλωση: 210 27 10 472– κύριος Βαΐτζούδης
Η Τέταρτη Ακρόαση Νέων Δημιουργών της Μικρής Άρκτου Η πρωτοβουλία της Μικρής Άρκτου να ανανεώσει τον θεσμό των Ακροάσεων που ξεκινήσαμε πριν 11 χρόνια (με την διοργάνωση της Πρώτης Ακρόασης το 2002), έχει νομίζουμε σήμερα μια ειδική βαρύτητα. Το αίτημα όπως και τότε παραμένει το ίδιο: «να ανιχνεύσουμε και ευελπιστούμε να υποδεχθούμε, ένα δυναμικό νέων …
Πέμπτη 6 Απριλίου στις 20:00 στην Πινακοθήκη Βογιατζόγλου
H Πινακοθήκη Βογιατζόγλου και η Μικρή Άρκτος έχουν τη χαρά να σας προσκαλέσουν στην παρουσίαση του βιβλίου πεζογραφίας του Φώτη Βλαστού «Η ανατομία του κύματος»
Ο συγγραφέας με τη βοήθεια της εικόνας και της μουσικής,μας ταξιδεύει μέσα από τις ιστορίες του από την αρχαία Ασσυρία και την Αλεξάνδρεια μέχρι το Λονδίνο του σήμερα και έναν μακρινό πλανήτη στο μέλλον και ακολουθούμε μαζί του την εξέλιξη της ιατρικής γνώσης.
Πέμπτη 6 Απριλίου στις 20:00 στην Πινακοθήκη Βογιατζόγλου, Ελευθερίου Βενιζέλου 63 – 71, Νέα Ιωνία
Είσοδος Ελεύθερη
Τηλ επικοινωνίας για την εκδήλωση: 210 27 10 472– κύριος Βαΐτζούδης
Related Posts
Πέμπτη 18 Απριλίου 2019 στις 20:30 στον Ιανό
Η Μικρή Άρκτος και ο ΙΑΝΟS παρουσιάζουν το δοκίμιο του Κώστα Κουτσουρέλη “Η τέχνη που αυτοκτονεί, Για το αδιέξοδο της ποίησης του καιρού μας”.
Πέμπτη 29 Ιουνίου 2023 στις 19.30 στο Επί λέξει
Παρουσίαση του νέου ποιήματος του Γιώργου Μπλάνα “Αυτοκρατορία”
4η ΑΚΡΟΑΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΑΡΚΤΟΥ
Η Τέταρτη Ακρόαση Νέων Δημιουργών της Μικρής Άρκτου Η πρωτοβουλία της Μικρής Άρκτου να ανανεώσει τον θεσμό των Ακροάσεων που ξεκινήσαμε πριν 11 χρόνια (με την διοργάνωση της Πρώτης Ακρόασης το 2002), έχει νομίζουμε σήμερα μια ειδική βαρύτητα. Το αίτημα όπως και τότε παραμένει το ίδιο: «να ανιχνεύσουμε και ευελπιστούμε να υποδεχθούμε, ένα δυναμικό νέων …
Κυριακή 3 Απριλίου 2022 στις 21:00 στο Six Dogs
Οι Μιχάλης & Παντελής Καλογεράκης επιστρέφουν ξανά στο #SixDogsγια τα “Ρεμπώτικα”. Μαζί τους η Λένα Κιτσοπούλου