Η Κυβέλη και ο Ορέστης επιστρέφουν στην υπέροχη αυλή του Μουσείου της Ιστορίας του Πανεπιστημίου Αθηνών κάτω από την Ακρόπολη για μία συναυλία την Πέμπτη 12 Ιουλίου στις 9 το βράδυ.
Με πυξίδα τους το Songs for a blue cloud, το νέο cd Blues for a woodpecker του Ορέστη που μόλις κυκλοφόρησε από τη Μικρή Άρκτο αλλά και αγαπημένα τους τραγούδια όπως των Μάνου Χατζιδάκι, Γιάννη Αγγελάκα, Leonard Cohen, Bob Dylan, Kurt Weill, Serge Gainsbourg, Boris Vian κ.α. θα μας ταξιδέψουν και αυτή τη βραδιά.
Η Κυβέλη Καστοριάδη μετά από μία περιοδεία στην Ιαπωνία με ρεπερτόριο ελληνικών, γαλλικών και αραβικών τραγουδιών τον Οκτώβριο του 2017 επέστρεψε στην Ελλάδα για να συναντήσει καλλιτεχνικά τον Αλκίνοο Ιωαννίδη και την Δήμητρα Γαλάνη στη σκηνή του Passport-upstairs, σε 2 μουσικές βραδιές, ενώ εμφανίστηκε στην κατάμεστη Βασιλική του Αγίου Μάρκου στο Ηράκλειο και στο θέατρο Αθήναιον στη Θεσσαλονίκη μαζί πάντα με τον Ορέστη Καλαμπαλίκη στην κιθάρα και στις διασκευές.
Την άνοιξη εμφανίστηκε στη σκηνή του Half Note στην Αθήνα ενώ το Μάιο, ήταν η επίσημη καλεσμένη για την έναρξη της 15ης Διεθνής Έκθεσης Βιβλίου στη Θεσσαλονίκη (από το Γαλλικό Ινστιτούτο Θες/κης και την Γαλλική Πρεσβεία).
ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ :
13€: Γενική είσοδος (προπώληση), 10€ φοιτητικό, ανέργων (προπώληση).
Η προπώληση ισχύει μέχρι και την παραμονή της συναυλίας (11/7).
Την ημέρα της συναυλίας (12/7) θα διατίθενται εισιτήρια μόνο στο ταμείο του Μουσείου από τις 18.00 το απόγευμα με τις εξής τιμές:
15€ γενική είσοδος, 12€ φοιτητικό, ανέργων.
ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ :
TICKET SERVICES
– Εκδοτήριο: Πανεπιστημίου 39
– Τηλεφωνικά: 2107234567
– Online: www.ticketservices.gr
και σε όλα τα καταστήματα PUBLIC
Η Μικρή Άρκτος και ο ΙΑΝΟΣ παρουσιάζουν τη «Μουσική για τη Μικρή Οθόνη» με την υπογραφή της Ελένης Καραΐνδρου. Πρόκειται για ένα βιβλίο που περιέχει 2 CD, με μουσικές που έγραψε η κορυφαία Ελληνίδα συνθέτις, τα τελευταία 30 χρόνια για αγαπημένες σειρές που προβλήθηκαν στη μικρή οθόνη. Η έκδοση περιλαμβάνει μουσικές γραμμένες για τη Γαλήνη, …
Πέμπτη 12 Ιουλίου 2018 στις 9:00 το βράδυ στο Μουσείο της Ιστορίας του Πανεπιστημίου Αθηνών
Η Κυβέλη και ο Ορέστης επιστρέφουν στην υπέροχη αυλή του Μουσείου της Ιστορίας του Πανεπιστημίου Αθηνών κάτω από την Ακρόπολη για μία συναυλία την Πέμπτη 12 Ιουλίου στις 9 το βράδυ.
Με πυξίδα τους το Songs for a blue cloud, το νέο cd Blues for a woodpecker του Ορέστη που μόλις κυκλοφόρησε από τη Μικρή Άρκτο αλλά και αγαπημένα τους τραγούδια όπως των Μάνου Χατζιδάκι, Γιάννη Αγγελάκα, Leonard Cohen, Bob Dylan, Kurt Weill, Serge Gainsbourg, Boris Vian κ.α. θα μας ταξιδέψουν και αυτή τη βραδιά.
Η Κυβέλη Καστοριάδη μετά από μία περιοδεία στην Ιαπωνία με ρεπερτόριο ελληνικών, γαλλικών και αραβικών τραγουδιών τον Οκτώβριο του 2017 επέστρεψε στην Ελλάδα για να συναντήσει καλλιτεχνικά τον Αλκίνοο Ιωαννίδη και την Δήμητρα Γαλάνη στη σκηνή του Passport-upstairs, σε 2 μουσικές βραδιές, ενώ εμφανίστηκε στην κατάμεστη Βασιλική του Αγίου Μάρκου στο Ηράκλειο και στο θέατρο Αθήναιον στη Θεσσαλονίκη μαζί πάντα με τον Ορέστη Καλαμπαλίκη στην κιθάρα και στις διασκευές.
Την άνοιξη εμφανίστηκε στη σκηνή του Half Note στην Αθήνα ενώ το Μάιο, ήταν η επίσημη καλεσμένη για την έναρξη της 15ης Διεθνής Έκθεσης Βιβλίου στη Θεσσαλονίκη (από το Γαλλικό Ινστιτούτο Θες/κης και την Γαλλική Πρεσβεία).
ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ :
13€: Γενική είσοδος (προπώληση), 10€ φοιτητικό, ανέργων (προπώληση).
Η προπώληση ισχύει μέχρι και την παραμονή της συναυλίας (11/7).
Την ημέρα της συναυλίας (12/7) θα διατίθενται εισιτήρια μόνο στο ταμείο του Μουσείου από τις 18.00 το απόγευμα με τις εξής τιμές:
15€ γενική είσοδος, 12€ φοιτητικό, ανέργων.
ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ :
TICKET SERVICES
– Εκδοτήριο: Πανεπιστημίου 39
– Τηλεφωνικά: 2107234567
– Online: www.ticketservices.gr
και σε όλα τα καταστήματα PUBLIC
Πληροφορίες: ΜΙΚΡΗ ΑΡΚΤΟΣ 210 76 10 616, www.mikri-arktos.gr
Related Posts
Κυριακή 12 Φεβρουαρίου στις 12:00 στο Booktalks
Διπλή παρουσίαση των παιδικών συγγραφέων Σοφία Πελοποννησίου Βασιλάκου & Αντώνη Μυλωνάκη
Τετάρτη 2 Αυγούστου 2017 στις 9:00 μ.μ. στην Καβάλα
Καλοκαιρινή συναυλία των Μιχάλη & Παντελή Καλογεράκη με τίτλο «Προσωπικό» στο 60ο Φεστιβάλ Φιλίππων
Τρίτη 2 Δεκεμβρίου 2014 21:00 στον Ιανό
Η Μικρή Άρκτος και ο ΙΑΝΟΣ παρουσιάζουν τη «Μουσική για τη Μικρή Οθόνη» με την υπογραφή της Ελένης Καραΐνδρου. Πρόκειται για ένα βιβλίο που περιέχει 2 CD, με μουσικές που έγραψε η κορυφαία Ελληνίδα συνθέτις, τα τελευταία 30 χρόνια για αγαπημένες σειρές που προβλήθηκαν στη μικρή οθόνη. Η έκδοση περιλαμβάνει μουσικές γραμμένες για τη Γαλήνη, …
Της ομορφιάς το άγριο φιλί
«Της ομορφιάς το άγριο φιλί», του Παρασκευά Καρασούλου, μουσική του Γκωτιέ Βελλισάρη και ερμηνεία του Θοδωρή Νικολάου