Η Μικρή Άρκτος παρουσιάζει την παιδική μουσική παράσταση του Φοίβου Δεληβοριά “Πες μου τ’ όνομά σου” Την Κυριακή 5 Μαΐου στο θέατρο ΠΑΝΘΕΟΝ για 1 μόνο παράσταση!!!
Παιδιά! Ο Φοίβος Δεληβοριάς και τα παιδικά του τραγούδια σας περιμένουν στο θέατρο Πάνθεον στην Πάτρα!!
«Εδώ είμαστε! Ουρανοκατέβατοι και απροσδόκητοι αλλά -ελπίζουμε- ευπρόσδεκτοι. Με τα ανακατεμένα μας μαλλιά, με το Ελεφαντάκι μας, την αδερφή μας την Μυρτώ Δεληβοριά, τη Τζέλα, τη Λέλα, τον Κόρνα, την πόλη μας και τα περίεργα ονόματά μας. Και θέλουμε να μάθουμε ένα-ένα τα δικά σας» λέει ο ίδιος ο Φοίβος.
Λοιπόν, ο Φοίβος, η Νεφέλη Φασούλη μαζί με τον πολυοργανίστα Γιώργο Κατσάνο, αλλά κυρίως τα τραγούδια τους τα παιδικά και οι παράξενες ιστορίες τους, ξεκινούν ένα ταξίδι γνωριμίας με τους μικρούς και μεγάλους φίλους τους, παρουσιάζοντας το βιβλίο – cd με τίτλο Πες μου το όνομά σου, που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Μικρή Άρκτος και μόλις έγινε και χρυσό με πωλήσεις μέσα σε ένα χρόνο πάνω από 6.000 βιβλία-cd.
Σ’ αυτό το βιβλίο ο Φοίβος θυμάται κι αφηγείται τη δική του ιστορία όπως την έζησε όταν ήταν παιδί, που είναι όμως και η ιστορία της σχέσης του με την πόλη, τους φίλους του, τα παιδικά του χρόνια, τις παρέες και τις σκανδαλιές τους. Και στο δίσκο που συνοδεύει το βιβλίο, τραγουδά μέσα από δεκαπέντε τραγούδια, τις στιγμές αυτής της ιστορίας με το γνωστό δικό του τρόπο…
Οι παραστάσεις αυτές υπόσχονται κέφι, συμμετοχή των φίλων του και κυρίως πολύ τραγούδι και πολλά χαμόγελα…
Και πώς αλλιώς θα μπορούσε να είναι…. αφού στις παραστάσεις αυτές έχει εξασφαλίσει την συμμετοχή του και το Ελεφαντάκι, και η τρελλοπαρέα του Φοίβου και όλη η αγάπη και το μεράκι που οδήγησαν στα πρώτα αυτά παιδικά τραγούδια του μοναδικού παραμυθά – τραγουδοποιού…
Σας περιμένουμε.. Για να σας πούμε και κυρίως ν’ ακούσουμε τα ονόματά σας…!!!
Τίτλος: Πες μου τ΄όνομά σου
Ερμηνεύει ο Φοίβος Δεληβοριάς
Συμμετέχει η Νεφέλη Φασούλη
Μαζί τους ο πολυοργανίστας Γιώργος Κατσάνος
ΘΕΑΤΡΟ ΠΑΝΘΕΟΝ | Δημητρίου Γούναρη 34 Πάτρα
Κυριακή 5 Μαΐου | 12.00 το μεσημέρι
Διάρκεια παράστασης : 60’ χωρίς διάλειμμα
Για παιδιά από 4 έως 10 ετών
Στο πνεύμα των Χριστουγέννων, η IANOS Αίθουσα Τέχνης διοργανώνει την πρώτη μεγάλη ομαδική έκθεση της νέας περιόδου λειτουργίας της 2015-2016 αφιερωμένη στον αγαπημένο παραμυθά των παιδικών μας χρόνων, τον Δανό Χανς Κρίστιαν Άντερσεν με αφορμή την επέτειο των 210 ετών από τη γέννησή του. Η έκθεση εγκαινιάζεται την Τετάρτη 9 Δεκεμβρίου 2015 στις 20:30 και …
Η Μικρή Άρκτος σας προσκαλεί στη μεγάλη καλοκαιρινή συναυλία του Γιώργη Χριστοδούλου στο κηποθέατρο Παπάγου με τίτλο «Ο Αττίκ στο Παρίσι ….. και άλλες ιστορίες».
Κυριακή 5 Μαΐου 2019 στις 12:00 μ.μ. Θέατρο Πανθεον στην Πατρα
Η Μικρή Άρκτος παρουσιάζει την παιδική μουσική παράσταση του Φοίβου Δεληβοριά “Πες μου τ’ όνομά σου” Την Κυριακή 5 Μαΐου στο θέατρο ΠΑΝΘΕΟΝ για 1 μόνο παράσταση!!!
Παιδιά! Ο Φοίβος Δεληβοριάς και τα παιδικά του τραγούδια σας περιμένουν στο θέατρο Πάνθεον στην Πάτρα!!
«Εδώ είμαστε! Ουρανοκατέβατοι και απροσδόκητοι αλλά -ελπίζουμε- ευπρόσδεκτοι. Με τα ανακατεμένα μας μαλλιά, με το Ελεφαντάκι μας, την αδερφή μας την Μυρτώ Δεληβοριά, τη Τζέλα, τη Λέλα, τον Κόρνα, την πόλη μας και τα περίεργα ονόματά μας. Και θέλουμε να μάθουμε ένα-ένα τα δικά σας» λέει ο ίδιος ο Φοίβος.
Λοιπόν, ο Φοίβος, η Νεφέλη Φασούλη μαζί με τον πολυοργανίστα Γιώργο Κατσάνο, αλλά κυρίως τα τραγούδια τους τα παιδικά και οι παράξενες ιστορίες τους, ξεκινούν ένα ταξίδι γνωριμίας με τους μικρούς και μεγάλους φίλους τους, παρουσιάζοντας το βιβλίο – cd με τίτλο Πες μου το όνομά σου, που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Μικρή Άρκτος και μόλις έγινε και χρυσό με πωλήσεις μέσα σε ένα χρόνο πάνω από 6.000 βιβλία-cd.
Σ’ αυτό το βιβλίο ο Φοίβος θυμάται κι αφηγείται τη δική του ιστορία όπως την έζησε όταν ήταν παιδί, που είναι όμως και η ιστορία της σχέσης του με την πόλη, τους φίλους του, τα παιδικά του χρόνια, τις παρέες και τις σκανδαλιές τους. Και στο δίσκο που συνοδεύει το βιβλίο, τραγουδά μέσα από δεκαπέντε τραγούδια, τις στιγμές αυτής της ιστορίας με το γνωστό δικό του τρόπο…
Οι παραστάσεις αυτές υπόσχονται κέφι, συμμετοχή των φίλων του και κυρίως πολύ τραγούδι και πολλά χαμόγελα…
Και πώς αλλιώς θα μπορούσε να είναι…. αφού στις παραστάσεις αυτές έχει εξασφαλίσει την συμμετοχή του και το Ελεφαντάκι, και η τρελλοπαρέα του Φοίβου και όλη η αγάπη και το μεράκι που οδήγησαν στα πρώτα αυτά παιδικά τραγούδια του μοναδικού παραμυθά – τραγουδοποιού…
Σας περιμένουμε.. Για να σας πούμε και κυρίως ν’ ακούσουμε τα ονόματά σας…!!!
Τίτλος: Πες μου τ΄όνομά σου
Ερμηνεύει ο Φοίβος Δεληβοριάς
Συμμετέχει η Νεφέλη Φασούλη
Μαζί τους ο πολυοργανίστας Γιώργος Κατσάνος
ΘΕΑΤΡΟ ΠΑΝΘΕΟΝ | Δημητρίου Γούναρη 34 Πάτρα
Κυριακή 5 Μαΐου | 12.00 το μεσημέρι
Διάρκεια παράστασης : 60’ χωρίς διάλειμμα
Για παιδιά από 4 έως 10 ετών
ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ
12€ Γενική είσοδος| 10€ ανέργων , φοιτητικό
Οικογενειακά πακέτα των 4 ατόμων 40€
YouTube :
https://www.youtube.com/watch?v=V8bUPNE1mhg
https://www.youtube.com/watch?v=Rdc3iQILnGU
FaceBook page : Πες μου τ όνομά σου Φοίβος Δεληβοριάς
ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ
VIVA.GR – ΘΕΑΤΡΟ ΠΑΝΘΕΟΝ
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
2610273970
Related Posts
Τετάρτη 9 Δεκεμβρίου 2015 στις 20:30 στον Ιανό
Στο πνεύμα των Χριστουγέννων, η IANOS Αίθουσα Τέχνης διοργανώνει την πρώτη μεγάλη ομαδική έκθεση της νέας περιόδου λειτουργίας της 2015-2016 αφιερωμένη στον αγαπημένο παραμυθά των παιδικών μας χρόνων, τον Δανό Χανς Κρίστιαν Άντερσεν με αφορμή την επέτειο των 210 ετών από τη γέννησή του. Η έκθεση εγκαινιάζεται την Τετάρτη 9 Δεκεμβρίου 2015 στις 20:30 και …
Σάββατο 18 Φεβρουαρίου στις 12:00 μ.μ. στα Public Καλαμάτας
Παρουσίαση του παιδικού βιβλίου της Σοφίας Πελοποννησίου-Βασιλάκου «Το ταξίδι του αστεριού και η ιστορία της Ίριδας»
ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ JACQUES LACARRIERE
Καλλιτεχνική Διεύθυνση: Μικρή Άρκτος Επιμέλεια: Ίρις Κρητικού Εγκαίνια: Τετάρτη 17 Ιουλίου 2013, 20:00 Συμμετέχουν οι εξής καλλιτέχνες: Χριστίνα Ακτίδη, Στέλιος Αλεξάκης, Ανδρέας Γεωργιάδης, Άννα Γρηγόρα, Σοφία Δατσέρη, Τάνια Δημητρακοπούλου, Ειρήνη Ηλιοπούλου, Μηνάς Καμπιτάκης, Κωνσταντίνος Καπετανόπουλος, Νίκος Κόνιαρης, Ανδρέας Κοντέλλης, Ένη Κούκουλα, Βασίλης Λιαούρης, Τίμος Μπατινάκης, Παναγιώτης Μπελντέκος, Άννα Μπίλη, Γιώργος Μπουκής, Κώστας Παππάς, Αντώνης Πατεράκης, Γιώργος …
Παρασκευή 7 Ιουλίου 2017 στις 9:00 μ.μ. στο Κηποθέατρο Παπάγου
Η Μικρή Άρκτος σας προσκαλεί στη μεγάλη καλοκαιρινή συναυλία του Γιώργη Χριστοδούλου στο κηποθέατρο Παπάγου με τίτλο «Ο Αττίκ στο Παρίσι ….. και άλλες ιστορίες».