Η Λίνα Νικολακοπούλου και ο Παρασκευάς Καρασούλος επιστρέφουν ξανά στην υπέροχη ταράτσα του GAZARTE και ανεβάζουν στη σκηνή τους Απόστολο Κίτσο, Παναγιώτη Λάμπουρα και Θοδωρή Νικολάου, σε ένα ανθολόγιο της στιχουργικής τους κατάθεσης στη σύγχρονη ελληνική δισκογραφία.
Για πρώτη φορά στην ιστορία του σύγχρονου ελληνικού τραγουδιού, δύο σημαντικοί στιχουργοί ενώνουν τους κόσμους τους μέσα από τις φωνές νέων ερμηνευτών, αναγνωρίζοντας την πολυτιμότητά του. Μαζί, οι δύο αγαπημένοι δημιουργοί, επιμελούνται και συνυπογράφουν μια μουσική παράσταση με άξονα το διάλογο των στίχων, των εικόνων, των τραγουδιών τους…
Για 2 μόνο παραστάσεις στo Roof Stage του Gazarte, όλα αυτά παίρουν μορφή μέσα από τις φωνές τριών εξαιρετικών νέων ερμηνευτών και μουσικών που φωτίζουν με το δικό τους τρόπο τραγούδια που άντεξαν στο χρόνο, πού έγιναν ο λόγος της συγκίνησης και του αισθήματός μας.
Την ενορχήστρωση της παράστασης υπογράφει ο συνθέτης Χρίστος Θεοδώρου.
Η προπώληση έχει ξεκινήσει!
«Ανάσα μου κι αέρα» της Λίνας Νικολακοπούλου και του Παρασκευά Καρασούλου
Η Βιβλιοθήκη Ανθός του Φουγάρου και η Μικρή Άρκτος σας προσκαλούν στην παρουσίαση της νέας ποιητικής συλλογής του Σταμάτη Πολενάκη με τίτλο «Τα τριαντάφυλλα της Μερσέδες».
Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου & 9 Οκτωβρίου 2023 | GAZARTE ROOF STAGE
9 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2023 | GAZARTE ROOF STAGE
Βασίλης Χωριανόπουλος (τύμπανα)
Related Posts
Παρασκευή 16 Ιουνίου στις 20:30 στο Ναύπλιο
Η Βιβλιοθήκη Ανθός του Φουγάρου και η Μικρή Άρκτος σας προσκαλούν στην παρουσίαση της νέας ποιητικής συλλογής του Σταμάτη Πολενάκη με τίτλο «Τα τριαντάφυλλα της Μερσέδες».
Παρασκευή 12 Ιουλίου στις 21:00 στο Πολύεδρο στην Πάτρα
«Η ποίηση της νύχτας» με τους Μιχάλη & Παντελή Καλογεράκη
Ένα μελωδικό ταξίδι στον κόσμο του Debussy
Πέμπτη 15 Μαρτίου στις 21:00 στο Καφέ του Νομισματικού Μουσείου
Μουσική Παράσταση με τους Μιχάλη & Παντελή Καλογεράκη