Η Μικρή Άρκτος και ο μη κερδοσκοπικός οργανισμός Αβάλη, διοργανώνουν μια μουσική παράσταση με τίτλο «Της ομορφιάς το άγριο φιλί», με στόχο την οικονομική στήριξη της καλοκαιρινής δραστηριότητας του Οργανισμού και συγκεκριμένα, την ενίσχυση του καλοκαιρινού camp Αβάλης για αυτιστικά άτομα.
Στη μοναδική αυτή παράσταση που επιμελείται ο Παρασκευάς Καρασούλος με ερμηνευτή τον εξαιρετικό Θοδωρή Νικολάου, θα παρουσιαστούν ο νέος κύκλος τραγουδιών «της Ομορφιάς το άγριο φιλί», μια επιλογή από δημοφιλή και αγαπημένα τραγούδια που φέρουν την υπογραφή του στιχουργού (Δυο μέρες μόνο, Μικρή Πατρίδα, Αν, Τον εαυτό του παιδί κ.α.) αλλά και εμβληματικά τραγούδια του ελληνικού έντεχνου ρεπερτορίου.
Η Αβάλη, είναι ένας Αστικός μη κερδοσκοπικός Οργανισμός, ένας «Οικισμός» αυτόνομος, αυτοχρηματοδοτούμενος, με μικρή εξάρτηση από κρατική επιχορήγηση & με θεσμική θωράκιση. Ένα «ξεχωριστό χωριό», γεμάτο δράσεις καθημερινής ενασχόλησης, με παραγωγικό αποτέλεσμα, με κατοίκους του, τους γονείς που θέλουν να αλλάξουν τον τρόπο που «κοιτάμε», «εκπαιδεύουμε», «επικοινωνούμε» και «αντιμετωπίζουμε» τα αυτιστικά άτομα.
Στην παράσταση αυτή ο Παρασκευάς Καρασούλος και ο Θοδωρής Νικολάου, η Μικρή Άρκτος και η Αβάλη, σας καλούν να τραγουδήσουμε μαζί για την Ομορφιά της διαφοράς και τη δύναμη που μπορεί να έχει η συλλογική μας συνείδηση.
Η Βιβλιοθήκη Ανθός του Φουγάρου και η Μικρή Άρκτος σας προσκαλούν στην παρουσίαση της νέας ποιητικής συλλογής του Σταμάτη Πολενάκη με τίτλο «Τα τριαντάφυλλα της Μερσέδες».
Τετάρτη 12 Ιουνίου 2024 στις 20:30 στο Αμφιθέατρο του Πολεμικού Μουσείου
Ενορχήστρωση – πιάνο : Χρίστος Θεοδώρου
Ηλεκτρική κιθάρα : Λευτέρης Γιούσιος
Ηλεκτρικό μπάσο : Πέτρος Κρεμυζάκης
Related Posts
Τρίτη 21 Μαρτίου στις 19:30 στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Αγίας Παρασκευής
Pαρουσίαση της νέας ποιητικής συλλογής του Γιώργου Ανδρέου «Ο Απερίσκεπτος Πλοηγός»
9,10,15,16,17 Δεκεμβρίου στο Ίδρυμα Άγγελου και Λητώς Κατακουζηνού
Mουσική παράσταση του Γιώργη Χριστοδούλου με τίτλο «Ο Αττίκ στο Παρίσι… και άλλες ιστορίες», για πέντε βραδιές λίγο πριν τα Χριστούγεννα.
Παρασκευή 16 Ιουνίου στις 20:30 στο Ναύπλιο
Η Βιβλιοθήκη Ανθός του Φουγάρου και η Μικρή Άρκτος σας προσκαλούν στην παρουσίαση της νέας ποιητικής συλλογής του Σταμάτη Πολενάκη με τίτλο «Τα τριαντάφυλλα της Μερσέδες».
4Η ΑΚΡΟΑΣΗ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΑΡΚΤΟΥ – ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ