Ομαδική εικαστική έκθεση που συνδιοργανώνει η IANOS Αίθουσα Τέχνης και το Διεθνές Φεστιβάλ Φιλίππων. Η έκθεση θα παρουσιαστεί και στην Καβάλα, το καλοκαίρι, στο πλαίσιο του φετινού αφιερώματος του Φεστιβάλ στον Έλληνα νομπελίστα ποιητή.
Η ΜΙΚΡΗ ΑΡΚΤΟΣ σας προσκαλεί στην παρουσίαση του βιβλίου ΙΧΝΗ ΖΩΗΣ της Ελένης Πορτάλιου στην Αρχιτεκτονική Σχολή ΕΜΠ, Κτίριο Αβέρωφ, Αίθουσα Τελετών, 1ος όροφος (είσοδος από Στουρνάρα). Για το βιβλίο θα μιλήσουν Βασίλης Αλεξάκης, συγγραφέας – Έλενα Πατρικίου, ιστορικός, σκηνοθέτης θεάτρου – Πέπη Ρηγοπούλου, πανεπιστημιακός, συγγραφέας – Παρασκευάς Καρασούλος, εκδότης της Μικρής Άρκτου. Ποιήματα διαβάζει …
Όσοι φίλοι/ες έχουν δηλώσει συμμετοχή στην 4η Ακρόαση, να μην ανησυχούν. Αυτή τη φορά (σε αντίθεση με την 3η Ακρόαση) θα υπάρξουν αποτελέσματα και μάλιστα θετικά. Θέλουμε να ενημερώσουμε κοινό και συμμετέχοντες πως από τη μελέτη των φακέλων που έχουμε ήδη μελετήσει, το επίπεδο είναι ικανοποιητικό και ενθαρρυντικά …τα ευρήματα!!! Όμως ο χρόνος και πάλι …
Δευτέρα 21 Μαρτίου 2016 στις 20:30 στον Ιανό
Ομαδική εικαστική έκθεση που συνδιοργανώνει η IANOS Αίθουσα Τέχνης και το Διεθνές Φεστιβάλ Φιλίππων. Η έκθεση θα παρουσιαστεί και στην Καβάλα, το καλοκαίρι, στο πλαίσιο του φετινού αφιερώματος του Φεστιβάλ στον Έλληνα νομπελίστα ποιητή.
Καλλιτεχνική διεύθυνση: Μικρή Άρκτος
Επιμέλεια: Ίρις Κρητικού
Related Posts
23 Ιουνίου 2014 στην Αρχιτεκτονική Σχολή ΕΜΠ
Η ΜΙΚΡΗ ΑΡΚΤΟΣ σας προσκαλεί στην παρουσίαση του βιβλίου ΙΧΝΗ ΖΩΗΣ της Ελένης Πορτάλιου στην Αρχιτεκτονική Σχολή ΕΜΠ, Κτίριο Αβέρωφ, Αίθουσα Τελετών, 1ος όροφος (είσοδος από Στουρνάρα). Για το βιβλίο θα μιλήσουν Βασίλης Αλεξάκης, συγγραφέας – Έλενα Πατρικίου, ιστορικός, σκηνοθέτης θεάτρου – Πέπη Ρηγοπούλου, πανεπιστημιακός, συγγραφέας – Παρασκευάς Καρασούλος, εκδότης της Μικρής Άρκτου. Ποιήματα διαβάζει …
Σάββατο 28 Απριλίου στις 21.00 Μαλλιαροπούλειο Θέατρο στην Τρίπολη
«Ο Αττίκ στο Παρίσι… κι άλλες ιστορίες» με τον Γιώργη Χριστοδούλου
Ανακοίνωση για 4η Ακρόαση
Όσοι φίλοι/ες έχουν δηλώσει συμμετοχή στην 4η Ακρόαση, να μην ανησυχούν. Αυτή τη φορά (σε αντίθεση με την 3η Ακρόαση) θα υπάρξουν αποτελέσματα και μάλιστα θετικά. Θέλουμε να ενημερώσουμε κοινό και συμμετέχοντες πως από τη μελέτη των φακέλων που έχουμε ήδη μελετήσει, το επίπεδο είναι ικανοποιητικό και ενθαρρυντικά …τα ευρήματα!!! Όμως ο χρόνος και πάλι …
ΑΝΑΣΑ ΜΟΥ ΚΙ ΑΕΡΑ | Μουσική παράσταση των Λίνα Νικολακοπούλου & Παρασκευά Καρασούλου
Στο ανακαινισμένο ΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΑΦΕΘΕΑΤΡΟ από 23/12 για περιορισμένο αριθμό παραστάσεων