Ο Χρίστος Θεοδώρου, συμπληρώνει φέτος 25 χρόνια παρουσίας στα μουσικά μας πράγματα. Εικοσιπέντε χρόνια συνεχούς εργασίας σε όλες τις εκδοχές της μουσικής τέχνης: στο θέατρο, στην ορχηστρική μουσική, στο τραγούδι, στη διδασκαλία – ως συνθέτης, ενορχηστρωτής, πιανίστας αλλά και ως δάσκαλος μουσικής… Γιορτάζοντας αυτό το εικοσιπενταετές ταξίδι, παρουσιάζει στη μουσική σκηνή Major Seven, ένα εφ’ όλης της ύλης ανθολόγιο των σημαντικών συνθετικών του στάσεών, με τη συμμετοχή εξαιρετικών καλλιτεχνών και ερμηνευτών.
Τραγούδια από τον πρόσφατο δίσκο του “Δεν ήμουνα πότε εδώ” σε στίχους του Θοδωρή Γκόνη που κυκλοφόρησε από την Μικρή Άρκτο, αλλά και επιλεγμένα τραγούδια από τους προηγούμενους του δίσκους – “Καρδιά μισή” (Μικρή Άρκτος, 2017), “Τετράδιο”, “Φωτοβόλτα” “α”, καθώς και τραγούδια του από επιλεγμένες μουσικοθεατρικές παραστάσεις όπως η “Πεντάμορφη και το Τέρας…αλλιώς” σε στίχους του Παρασκευά Καρασούλου.
Επίσης θα ακουστούν τραγούδια του σε στίχους Μιχάλη Γελασάκη, Διαμαντή Γκιζιώτη καθώς και μελοποιήσεις ποιητών, όπως Ναπολέων Λαπαθιώτης και Νίκος Εγγονόπουλος.
Τραγουδούν η Βικτωρία Ταγκούλη και ο Πάρις Κιμιωνής.
Συμμετέχουν οι τριτοετείς σπουδάστριες της δραματικής σχολής Θεάτρου Ι0Θ: Ευγενία Κάρνου, Μαρία Ροδοπούλου, Χριστίνα Χαλκιά, Τζο Καρανδινάκη & Δανάη Τσιρώνη.
Πέμπτη 21 Μαρτίου στις 21:00 στο Major Seven
Χρίστος Θεοδώρου “εφ’ όλης της ύλης”
Ο Χρίστος Θεοδώρου, συμπληρώνει φέτος 25 χρόνια παρουσίας στα μουσικά μας πράγματα. Εικοσιπέντε χρόνια συνεχούς εργασίας σε όλες τις εκδοχές της μουσικής τέχνης: στο θέατρο, στην ορχηστρική μουσική, στο τραγούδι, στη διδασκαλία – ως συνθέτης, ενορχηστρωτής, πιανίστας αλλά και ως δάσκαλος μουσικής… Γιορτάζοντας αυτό το εικοσιπενταετές ταξίδι, παρουσιάζει στη μουσική σκηνή Major Seven, ένα εφ’ όλης της ύλης ανθολόγιο των σημαντικών συνθετικών του στάσεών, με τη συμμετοχή εξαιρετικών καλλιτεχνών και ερμηνευτών.
Τραγούδια από τον πρόσφατο δίσκο του “Δεν ήμουνα πότε εδώ” σε στίχους του Θοδωρή Γκόνη που κυκλοφόρησε από την Μικρή Άρκτο, αλλά και επιλεγμένα τραγούδια από τους προηγούμενους του δίσκους – “Καρδιά μισή” (Μικρή Άρκτος, 2017), “Τετράδιο”, “Φωτοβόλτα” “α”, καθώς και τραγούδια του από επιλεγμένες μουσικοθεατρικές παραστάσεις όπως η “Πεντάμορφη και το Τέρας…αλλιώς” σε στίχους του Παρασκευά Καρασούλου.
Επίσης θα ακουστούν τραγούδια του σε στίχους Μιχάλη Γελασάκη, Διαμαντή Γκιζιώτη καθώς και μελοποιήσεις ποιητών, όπως Ναπολέων Λαπαθιώτης και Νίκος Εγγονόπουλος.
Τραγουδούν η Βικτωρία Ταγκούλη και ο Πάρις Κιμιωνής.
Συμμετέχουν οι τριτοετείς σπουδάστριες της δραματικής σχολής Θεάτρου Ι0Θ: Ευγενία Κάρνου, Μαρία Ροδοπούλου, Χριστίνα Χαλκιά, Τζο Καρανδινάκη & Δανάη Τσιρώνη.
Εκλεκτοί καλεσμένοι είναι οι :
Δήμητρα Παπίου
Nalyssa Green
Δώρος Δημοσθένους
Θοδωρής Νικολάου
Κωνσταντίνος Παπαδημητρίου
Hasta Brassta
Ενορχήστρωση : Χρίστος Θεοδώρου
Παίζουν: Στράτος Γκρίντζαλης (μπουζούκι), Χρίστος Θεοδώρου (πιάνο), Πέτρος Κρεμυζάκης (ηλεκτρικό μπάσο), Γιώτης Παρασκευαΐδης (ηλεκτρική κιθάρα), Βασίλης Χωριανόπουλος (τύμπανα)
ΠΕΜΠΤΗ 21 ΜΑΡΤΙΟΥ, 21.00
MAJOR 7, Βιργινίας Μπενάκη 7 Μεταξουργείο
(στάση μετρό ΜΕΤΑΞΟΥΡΓΕΙΟ)
Εισιτήριο: 12 ευρώ
Κρατήσεις: 6949 207 008
Μια παράσταση της Λίνας Νικολακοπούλου και του Παρασκευά Καρασούλου
Related Posts
1996-2016, 20 χρόνια Μικρή Άρκτος
Tο 2016 η Μικρή Άρκτος, συμπληρώνει είκοσι χρόνια από την ίδρυσή της.
Πέμπτη 27 Νοεμβρίου 2014 21:00 στον Ιανό
Τρίτη 18 Ιουλίου 2017 στις 9:00 μ.μ. στο Μουσείο της Ιστορίας του Πανεπιστημίου Αθηνών
Η Μικρή Άρκτος σας προσκαλεί στις καλοκαιρινές συναυλίες της Κυβέλης Καστοριάδη & του Ορέστη Καλαμπαλίκη με τίτλο « Songs for a blue cloud».
9,10,15,16,17 Δεκεμβρίου στο Ίδρυμα Άγγελου και Λητώς Κατακουζηνού
Mουσική παράσταση του Γιώργη Χριστοδούλου με τίτλο «Ο Αττίκ στο Παρίσι… και άλλες ιστορίες», για πέντε βραδιές λίγο πριν τα Χριστούγεννα.