Η Μικρή Άρκτος σας προσκαλεί στη μεγάλη καλοκαιρινή συναυλία του Γιώργη Χριστοδούλου
στο κηποθέατρο Παπάγου με τίτλο «Ο Αττίκ στο Παρίσι ….. και άλλες ιστορίες».
Τα άγνωστα “χαμένα” τραγούδια του Αττίκ από την εποχή που αυτός ζούσε στο Παρίσι, οι ελληνικές επιτυχίες του που ακολούθησαν, οι έρωτες και η ζωή του ξετυλίγονται στο πρώτο μέρος της βραδιάς, ενώ στο δεύτερο, ο Γιώργης με τη ζεστή φωνή του και τις αφηγήσεις του, ζωντανεύει την ατμόσφαιρα των παλιών καμπαρέ του μεσοπολέμου.
“Το πρωί με ξυπνάς με φιλιά”, “Πόσο λυπάμαι”, “Πάμε σαν άλλοτε”, “Ζητάτε να σας πω”και τόσα άλλα, κάθε τραγούδι και μια μοναδική ιστορία.
Για ποιά γυναίκα γράφτηκε το “Ας ερχόσουν για λίγο”, με ποιόν “περίεργο” τρόπο γίνονταν γνωστά τα τραγούδια πριν το ραδιόφωνο, υπήρχε ελαφρύ “επαναστατικό” τραγούδι πριν τον Θεοδωράκη;
Αυτά και άλλα τόσα ερωτήματα απαντώνται στη γεμάτη χιούμορ και συγκίνηση παράσταση του Γιώργη Χριστοδούλου που έκανε πρεμιέρα στο περσινό φεστιβάλ Αθηνών και ταξίδεψε σε Ελλάδα και εξωτερικό, γοητεύοντας κοινό και κριτικούς.
Την παράσταση πλαισιώνει το εξαιρετικό HATZKO JAZZ TRIO με τους μουσικούς Χάρη Σταυρακάκη (πιάνο και ακορντεόν), Κώστα Κλάγκο (κοντραμπάσο) και Χρήστο Τζέρπο (τύμπανα).
Συμμετέχει η εξαιρετική ερμηνεύτρια Πολυξένη Καράκογλου (η οποία διακρίθηκε μέσα από την 4η Ακρόαση της Μικρής Άρκτου)και καλεσμένοι έκπληξη!!!
Παρασκευή 7 Ιουλίου 2017 στις 9:00 το βράδυ στο Κηποθέατρο Παπάγου (Κορυτσάς, 6η στάση Παπάγου)
Μία από τις μεγαλύτερες καλλιτεχνικές και εισπρακτικές επιτυχίες της περασμένης καλλιτεχνικής περιόδου της ΕΛΣ, δεν θα μπορούσε να μην επαναληφθεί για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά αφού οι λίστες αναμονής για τις παραστάσεις είχαν φθάσει στα όρια του μύθου! Έτσι η όπερα και.. για παιδιά του Νίκου Κυπουργού Προσοχή! Ο Πρίγκιπας λερώνει, σε λιμπρέτο και σκηνοθεσία Θωμά …
Μετά τις sold-out συναυλίες στην Αθήνα η Μικρή Άρκτος
παρουσιάζει για πρώτη φορά στη Θεσσαλονίκη τον Μιχάλη & Παντελή Καλογεράκη και τα Ρεμπώτικα με μια συναυλία στο θέατρο Αυλαία
Παρασκευή 7 Ιουλίου 2017 στις 9:00 μ.μ. στο Κηποθέατρο Παπάγου
Η Μικρή Άρκτος σας προσκαλεί στη μεγάλη καλοκαιρινή συναυλία του Γιώργη Χριστοδούλου
στο κηποθέατρο Παπάγου με τίτλο «Ο Αττίκ στο Παρίσι ….. και άλλες ιστορίες».
Τα άγνωστα “χαμένα” τραγούδια του Αττίκ από την εποχή που αυτός ζούσε στο Παρίσι, οι ελληνικές επιτυχίες του που ακολούθησαν, οι έρωτες και η ζωή του ξετυλίγονται στο πρώτο μέρος της βραδιάς, ενώ στο δεύτερο, ο Γιώργης με τη ζεστή φωνή του και τις αφηγήσεις του, ζωντανεύει την ατμόσφαιρα των παλιών καμπαρέ του μεσοπολέμου.
“Το πρωί με ξυπνάς με φιλιά”, “Πόσο λυπάμαι”, “Πάμε σαν άλλοτε”, “Ζητάτε να σας πω”και τόσα άλλα, κάθε τραγούδι και μια μοναδική ιστορία.
Για ποιά γυναίκα γράφτηκε το “Ας ερχόσουν για λίγο”, με ποιόν “περίεργο” τρόπο γίνονταν γνωστά τα τραγούδια πριν το ραδιόφωνο, υπήρχε ελαφρύ “επαναστατικό” τραγούδι πριν τον Θεοδωράκη;
Αυτά και άλλα τόσα ερωτήματα απαντώνται στη γεμάτη χιούμορ και συγκίνηση παράσταση του Γιώργη Χριστοδούλου που έκανε πρεμιέρα στο περσινό φεστιβάλ Αθηνών και ταξίδεψε σε Ελλάδα και εξωτερικό, γοητεύοντας κοινό και κριτικούς.
Την παράσταση πλαισιώνει το εξαιρετικό HATZKO JAZZ TRIO με τους μουσικούς Χάρη Σταυρακάκη (πιάνο και ακορντεόν), Κώστα Κλάγκο (κοντραμπάσο) και Χρήστο Τζέρπο (τύμπανα).
Συμμετέχει η εξαιρετική ερμηνεύτρια Πολυξένη Καράκογλου (η οποία διακρίθηκε μέσα από την 4η Ακρόαση της Μικρής Άρκτου)και καλεσμένοι έκπληξη!!!
Παρασκευή 7 Ιουλίου 2017 στις 9:00 το βράδυ στο Κηποθέατρο Παπάγου (Κορυτσάς, 6η στάση Παπάγου)
ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ :
12€ γενική είσοδος (προπώληση), 10€ φοιτητικό, κάρτα δημότη Χολαργού-Παπάγου (προπώληση)
Η προπώληση ισχύει μέχρι και την παραμονή της συναυλίας.
Την ημέρα της συναυλίας θα διατίθενται εισιτήρια μόνο στο ταμείο του θεάτρου από τις 18.30 το απόγευμα με τις εξής τιμές:
15€ γενική είσοδος, 12€ φοιτητικό, κάρτα δημότη Χολαργού-Παπάγου.
ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ :
Related Posts
ΑΝΑΣΑ ΜΟΥ ΚΙ ΑΕΡΑ | Μουσική παράσταση των Λίνα Νικολακοπούλου & Παρασκευά Καρασούλου
Στο ανακαινισμένο ΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΑΦΕΘΕΑΤΡΟ από 23/12 για περιορισμένο αριθμό παραστάσεων
Σάββατο 26 Αυγούστου 2023, 21.00 στην προβλήτα των Μεθάνων
ΛΙΝΑ ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ & ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΚΑΡΑΣΟΥΛΟΣ
Ανάσα μου κι αέρα
Μουσική Παράσταση
Με τους: Απόστολο Κίτσο, Παναγιώτη Λάμπουρα, Θοδωρή Νικολάου
“Προσοχή! ο πρίγκιπας λερώνει” ξανά στην Λυρική
Μία από τις μεγαλύτερες καλλιτεχνικές και εισπρακτικές επιτυχίες της περασμένης καλλιτεχνικής περιόδου της ΕΛΣ, δεν θα μπορούσε να μην επαναληφθεί για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά αφού οι λίστες αναμονής για τις παραστάσεις είχαν φθάσει στα όρια του μύθου! Έτσι η όπερα και.. για παιδιά του Νίκου Κυπουργού Προσοχή! Ο Πρίγκιπας λερώνει, σε λιμπρέτο και σκηνοθεσία Θωμά …
Κυριακή 14 Νοεμβρίου 2021 στο Θέατρο Αυλαία στη Θεσσαλονίκη
Μετά τις sold-out συναυλίες στην Αθήνα η Μικρή Άρκτος
παρουσιάζει για πρώτη φορά στη Θεσσαλονίκη τον Μιχάλη & Παντελή Καλογεράκη και τα Ρεμπώτικα με μια συναυλία στο θέατρο Αυλαία