Παρασκευή 25 Ιανουαρίου & 1 Φεβρουαρίου στις 21.30
Η Μικρή Άρκτος προτείνει τη μουσική παράσταση των Πολυξένη Καράκογλου & Δημήτρης Βουτσάς με τίτλο Εδώ & τώρα σε επιμέλεια Μαργαρίτας Μυτιληναίου!
Δύο νέοι ταλαντούχοι ερμηνευτές, η Πολυξένη Καράκογλου και ο Δημήτρης Βουτσάς, ανεβαίνουν στη σκηνή του Ιανού με εφόδιο τη φωνή τους και αποσκευές γεμάτες τραγούδια ανθεκτικά στο χρόνο αλλά και «καρπούς» τελευταίας εσοδείας!
Η Πολυξένη Καράκογλου και ο Δημήτρης Βουτσάς, δύο από τους νέους ερμηνευτές που διακρίθηκαν στην 4η Ακρόαση της Μικρής Άρκτου, πρωταγωνιστούν σε μια παράσταση- έκπληξη με την υπογραφή της Μαργαρίτας Μυτιληναίου.
Μέσα στο πρόγραμμα οι μεγάλοι δημιουργοί συναντούν τους σύγχρονους τραγουδοποιούς και, ταυτόχρονα, οι δυο νέοι ερμηνευτές παρουσιάζουν δείγματα από το πρώτο ολοκληρωμένο επίσημο παρόν τους στη δισκογραφία.
Η Πολυξένη συνεργάζεται με την Αθηνά Σπανού και τον Γρηγόρη Πολύζο και ο Δημήτρης με την Φωτεινή Λαμπρίδη και τον Μίμη Νικολόπουλο.
Τις Παρασκευές 25 Ιανουαρίου και 1η Φεβρουαρίου, στις 9. 30 το βράδυ, στη μουσική σκηνή του Ιανού, τα δύο παιδιά δίνουν φωνή σε όνειρα και εφιάλτες και διηγούνται ιστορίες με happy ή… καθόλου end ενώνοντας το χτες με το σήμερα!
Αξίζουν την προσοχή σας!
Ο συνθέτης Χρίστος Θεοδώρου, με αφορμή την κυκλοφορία του άλμπουμ του Καρδιά μισή από την Μικρή Άρκτο, συνεργάζεται με τις εξαιρετικές ερμηνεύτριες ‘Ελενα Παπανικολάου και Πολυξένη Καρακογλου.
Μια συναρπαστική όσο και αναπάντεχη εικαστική συνομιλία εγκαινιάζεται στην IANOS Αίθουσα Τέχνης την Πέμπτη 13 Νοεμβρίου 2014. Συνεχίζοντας το σχεδιασμό και τη φιλοξενία σημαντικών θεματικών εικαστικών αφιερωμάτων και με αφορμή τη συμπλήρωση των 20 ετών λειτουργίας του Μουσείου Ελληνικής Παιδικής Τέχνης, η IANOS Αίθουσα Τέχνης εγκαινιάζει την ομαδική εικαστική έκθεση «20 + 20 για τα …
Εδώ & τώρα
Πολυξένη Καράκογλου & Δημήτρης Βουτσάς
Παρασκευή 25 Ιανουαρίου & 1 Φεβρουαρίου στις 21.30
Η Μικρή Άρκτος προτείνει τη μουσική παράσταση των Πολυξένη Καράκογλου & Δημήτρης Βουτσάς με τίτλο Εδώ & τώρα σε επιμέλεια Μαργαρίτας Μυτιληναίου!
Δύο νέοι ταλαντούχοι ερμηνευτές, η Πολυξένη Καράκογλου και ο Δημήτρης Βουτσάς, ανεβαίνουν στη σκηνή του Ιανού με εφόδιο τη φωνή τους και αποσκευές γεμάτες τραγούδια ανθεκτικά στο χρόνο αλλά και «καρπούς» τελευταίας εσοδείας!
Η Πολυξένη Καράκογλου και ο Δημήτρης Βουτσάς, δύο από τους νέους ερμηνευτές που διακρίθηκαν στην 4η Ακρόαση της Μικρής Άρκτου, πρωταγωνιστούν σε μια παράσταση- έκπληξη με την υπογραφή της Μαργαρίτας Μυτιληναίου.
Μέσα στο πρόγραμμα οι μεγάλοι δημιουργοί συναντούν τους σύγχρονους τραγουδοποιούς και, ταυτόχρονα, οι δυο νέοι ερμηνευτές παρουσιάζουν δείγματα από το πρώτο ολοκληρωμένο επίσημο παρόν τους στη δισκογραφία.
Η Πολυξένη συνεργάζεται με την Αθηνά Σπανού και τον Γρηγόρη Πολύζο και ο Δημήτρης με την Φωτεινή Λαμπρίδη και τον Μίμη Νικολόπουλο.
Τις Παρασκευές 25 Ιανουαρίου και 1η Φεβρουαρίου, στις 9. 30 το βράδυ, στη μουσική σκηνή του Ιανού, τα δύο παιδιά δίνουν φωνή σε όνειρα και εφιάλτες και διηγούνται ιστορίες με happy ή… καθόλου end ενώνοντας το χτες με το σήμερα!
Αξίζουν την προσοχή σας!
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ
Τίτλος Εδώ & τώρα
Ερμηνεύουν
Πολυξένη Καράκογλου & Δημήτρης Βουτσάς
Μαζί τους οι μουσικοί
Γρηγόρης Πολύζος, πιάνο
Ιάσονας Θεόδωρος Μαυρογεώργος, κιθάρα
Μάριος Ιβάν Παπούλιας, βιολί, φλάουτο
Κώστας Σταυρόπουλος, μπάσο
Επιμέλεια προγράμματος, Μαργαρίτα Μυτιληναίου
Ενορχήστρωση, Γρηγόρης Πολύζος
Σκηνική παρέμβαση, σχεδιασμός αφίσας, Ανδρέας Γεωργιάδης
Ήχος – φώτα, Νίκος Ψεγιαννάκης
Επικοινωνία, Μαρία Τσολάκη, mtsolaki@gmail.com
Οργάνωση παραγωγής, Γερολυμάτου Βιβή 6985 933 290, vg@mikri-arktos.gr
Διοργάνωση-παραγωγή ΜΙΚΡΗ ΑΡΚΤΟΣ, www.mikri-arktos.gr
ΙΑΝΟΣ, Σταδίου 24 Αθήνα
Hμερομηνία Παρασκευή 25 Ιανουαρίου & Παρασκευή 1 Φεβρουαρίου 21.30
Εισιτήρια / Είσοδος (με κρασί ή μπύρα) 16€
Κρατήσεις Τηλεφωνικά 210 32 17 917
Ομαδική εικαστική έκθεση
Μια εικαστική συνομιλία με τον Albert Camus
Related Posts
Ανδρέας Γεωργιάδης Κωνσταντινούπολη – Χαρουπόμυλος, Πάνορμο Ρεθύμνου
Εγκαίνια: Τρίτη 25 Ιουλίου 2017, 20.30 μ.μ.
Διάρκεια έκθεσης: 25 Ιουλίου έως 12 Αυγούστου 2017
Πέμπτη 16 Νοεμβρίου στις 22:00 στο Athenaeum Κελάρι
Ο συνθέτης Χρίστος Θεοδώρου, με αφορμή την κυκλοφορία του άλμπουμ του Καρδιά μισή από την Μικρή Άρκτο, συνεργάζεται με τις εξαιρετικές ερμηνεύτριες ‘Ελενα Παπανικολάου και Πολυξένη Καρακογλου.
Πέμπτη 13 Νοεμβρίου 2014 20:30 στον Ιανό
Μια συναρπαστική όσο και αναπάντεχη εικαστική συνομιλία εγκαινιάζεται στην IANOS Αίθουσα Τέχνης την Πέμπτη 13 Νοεμβρίου 2014. Συνεχίζοντας το σχεδιασμό και τη φιλοξενία σημαντικών θεματικών εικαστικών αφιερωμάτων και με αφορμή τη συμπλήρωση των 20 ετών λειτουργίας του Μουσείου Ελληνικής Παιδικής Τέχνης, η IANOS Αίθουσα Τέχνης εγκαινιάζει την ομαδική εικαστική έκθεση «20 + 20 για τα …
Παρασκευή 13 Μαΐου 2016 στις 20:00 στον Ιανό
H συνομιλία των τεσσάρων εικαστικών, Δικαίας Δεσποτάκη, Αλεξίας Ευσταθοπούλου, Αγγελικής Λόη και Νίκης Πρόκου